Tohnichi Adjustable Torque Screwdriver RTD120CN 20~120 cNm
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
08
quantity
Product details
Category
Description: Product Description: When the set torque is reached, there is no need to worry about over torque over torque. Variable torque can be easily carried out depending on the scale. Compatible with all tightening tasks from mass production to services. Minimum scale (cN–m): 1.4 inches (132 mm). Torque adjustment range (cN–m): 20–120 mm Grip diameter: 1.4.4 inches (35 mm). Torque accuracy: 3% mm). It will spin when it reaches it. No need to worry about overtorque. Variable torque can be easily carried out depending on the scale. Please be sure to read. Delivery time cannot be specified. Thank you for your understanding.
  • Torque Range 20~120 cNm
  • Accuracy +/-3% of reading